Музей на съвременното изкуство
В музея е експонирана експозиция съвременна българска живопис от фонда на ХГ ,,Асен и Илия Пейкови “. В експозицията са представени творби на едни от най – изявените български творци , работили в периода 1920-2010 г.
В сградата е подредена експозиция свързана с образованието в Севлиево. Посетителите могат да се запознаят с историята отнасяща се до желанието на севлиевци за образованост, първите светски училища в града , тяхната история , някои от емблематичните дейности в училище , възпитаващи в подрастващите обич към историята , родния край, природата.
Работно време:
понеделник 9:00-17:00
вторник-петък 9:00-18:00
събота 9:00-13:00
неделя почивен ден
тел.0675/33313
МУЗЕЙ НА СЪВРЕМЕННОТО ИЗКУСТВО
ЗАЛА ГРАФИАКА ТВОРБИ:
СИМЕОН СПИРИДОНОВ -СТАРШИ
СИМЕОН СПИРИДОНОВ
ЙОТО МЕТОДИЕВ
ПЕНЧО КУЛЕКОВ И ДР.
ЗАЛА СЪВРЕМЕННА ЖИВОПИС ТВОРБИ:
ИВАН ИВАНОВ
ВЯРА ГУНЕВА
ЕМА ВЕРТЕРОВА
ГЕОРГИ КАРАЛИЕВ
МИНЮ БОНЕВ И ДР.
МУЗЕЙ НА ОБРАЗОВАНИЕТО
Музеят на образованието отвори врати за посетители, откриването предстои
Вратите на най-новия музей в града ни – този на образованието, официално отвори врати за посетителите от града и техните гости. Атмосферата е уникална. Още с прекрачването на прага посетителят неусетно се пренася години назад, когато неговите баба и дядо и неговите родители са били ученици. А това означава само едно, че мисията на ръководството на Музея – да издири, събере, проучи, опази и популяризира ценностите, свързани с образователното дело в Севлиево е изпълнена.
Музеят, с постоянната си експозиция, проследява историята на родното образование до 40 години на миналия век. Засега той се помещава само в една от стаите на старата сграда на I ОУ „Христо Ботев“, но амбициите са изложбената площ да бъде разширена.
Засега в класната стая са поставени 10 витрини, в които има помагала, свързани с образованието в Севлиево – мастилници, перодръжки, учебници, детски списания, детски книжки, пособия за смятане и писане, помагала за рисуване и пеене, показалки, разбира се и двулицева черна дъска с тесни и широки редове, дъска и сметало от 1920 г., стари ученически чинове от 1934 г.
Последни коментари